Последние новости
Главная » Новости » «День народження Ліни Костенко в УДПУ»
«День народження Ліни Костенко в УДПУ»

«День народження Ліни Костенко в УДПУ»

 День народження

Ліни Костенко в УДПУ

 

Ліна Костенко

        У понеділок 19 березня студенти Уманського державного педагогічного університету ім. П. Г. Тичини вітатимуть нашу геніальну сучасницю – Ліну Василівну Костенко з Днем народження.

        Цього дня багато повідних ВУЗів країни братимуть участь у всеукраїнському флеш-мобі, мета якого – привітати Ліну Костенко та висловити  подяку за її творчість, громадянську позицію.

        Уманські студенти долучилися до цієї ініціативи і прикладуть чимало зусиль для проведення святкових заходів. На протязі дня майбутні педагоги роздаватимуть всім охочим вірші Ліни Василівни.

        Під час перерв в університеті студентське радіо транслюватиме аудіозаписи поетеси, на яких вона читає свої вірші. Також бажаючі зможуть спробувати власні сили у декламації її віршів, буде проведено конкурс на кращу декламацію.

        Окрім цього відбудеться обговорення творчості поетеси в студенстському середовищі. Всі бажаючі зможуть записати свої вітання для Ліні Василівни у спеціально оформленій стінгазеті. Ці вітання невдовзі будуть передані адресатові.

          Довідка: Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня 1930 р. в м. Ржищів на Київщині. Перші вірші опублікувала в 1946 р. Навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом – у Московському літературному інституті. Протестувала проти арештів української інтелігенції, відвідувала суди над дисидентами. 1968 — написала листи на захист В.Чорновола у відповідь на наклеп на нього в ґазеті «Літературна Україна». Після цього ім’я Л.Костенко в радянській пресі довгі роки не згадувалося. Вона працювала «в шухляду». Її вірші в цей період поширювалися в «самвидаві» та за кордоном. Після аварії на Чорнобильській АЕС є постійним членом історико-культурологічних еспедицій в «зону».  Її перу належать: «Маруся Чурай», «Берестечко», збірки поезій «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Неповторність», «Вибране», «Річка Геракліта» та ін. Надзвичайно велику популярність серед читачів та резонанс у ЗМІ здобув прозовий роман «Записки українського самашедшого», який письменниця видала 2010 року.

 

Подобные:

Оставить коментарий

Ваша почта не публикуется.Не заполнены обязательные поля *

*

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>